Şirket Profili

METALGLASS
D Ü N D E N B U G Ü N E

2022 yılını yenilenme ve yapılanma yılı ilan eden Metalglass, 2010 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllardan bugüne kadar hem yurt içinde hem de yurt dışında alüminyum işleme dış cephe işlerindeki profesyonelliği ile büyümesini planlı ve istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir. Firma, alüminyum işleme dış cephe giydirme üretim ve montaj ekibi ile globalde bir çok noktaya yüksek kalitede hizmet ve ürün sunmaktadır. Gelişen sektöre , öncülük etme prensibini benimsemektedir. Son teknoloji makine parkuru, alanında uzman deneyimli ve nitelikli iş gücü Metalglass’ ı sektörde zirveye çıkartmaktadır. Kazandığı müşteri memnuniyeti ve müşteri isteklerine yeterli dönüş sağlaması kurumsallaşmasında önemli rol oynamaktadır.

MARKALAŞMADA İLK ADIMLAR

Alüminyum doğrama, cam ve cephe sistemleri üzerine ticari faaliyetlerini sürdüren Metalglass, özellikle İstanbul ve çevre lokasyonlarda memnuniyet odaklı çalışma anlayışı ile kısa sürede sektöründe güven sağlamayı başarmıştır. İç piyasanın yanı sıra yurt dışında da faaliyetlerini sürmekte olan Metalglass’ ın, dünyanın bir çok  noktasındaki paydaşıyla iş birliği bulunmaktadır. İngiltere, Fransa, Almanya, Azerbaycan, Türkmenistan, Dubai, Libya, Kamerun, Nijerya, Somali, Senegal iş  bağlantılarının sürdürüldüğü ülkelerdendir.

2021 yılında büyüme ve yenilenme hedefiyle Metalglass, daha kaliteli hizmet verebilmek için alt yapısı oturmuş modern sanayi merkezinde büyüklüğü yaklaşık 1.000 m2 olan yeni adresinde 7/24 kesintisiz şekilde faaliyet göstermeye başlamıştır. Aylık 45.000 kg alüminyum doğrama-işleme kapasitesine sahip firma, sektörde  deneyimli kadrosuyla hizmet vermeyi sürdürmektedir. Ayrıca Metalglass alüminyum doğrama makineleri, CNC çift kafa kesim makinesi, otomatik profil dilimleme makinesi, köşe pres makineleri ve freze makinesi gibi üst donanımlı makine parkuruna sahiptir.

MARKA DEĞERİ
Sürekli gelişen ve geliştiren marka kimliğiyle büyüyen Metalglass, inovatif, güvenilir, dinamik ve heyecanlı duruşuyla sektörün tercih edilen markası haline gelmek için çalışmaktadır. Mimarlık ve sektöre dair en son teknolojik olanakları kullanarak daima yüksek kalite hizmet sağlamak için çalışan firma, uluslararası kalite standartlarına göre üretim ve uygulama yapmaktadır. Gelecek kuşaklara karşı sosyal sorumluluğu yerine getirmeyi kurum kültürünün bir parçası olarak konumlandıran Metalglass, çalışmalarını planlarken, süreklilik ilkesini ön planda tutmakta ve toplumsal projelerinde sürdürülebilir çevre konusuna odaklanmaktadır. Uzun vadede hedefi yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da güçlü ve güvenilir partnerlerle çalışmayı sürdürerek firmaların ve mimari ofislerin tercih ettiği bir firma haline gelmektir.

FİRMA AYRICALIKLARI
Metalglass ile çalışan firmalar, sektöründe tecrübesiyle hizmet eden güçlü bir markayla çalışma imkanı bulmaktadır. Son kullanıcıya “Metalglass” hizmet kalitesiyle, bu markanın garanti kapsamında hizmet etme şansına sahiptirler. Hizmet verilen mağaza, mekan, cafe, konut ya da iş yerlerinde yapılan uygulamanın etkisiyle kullanıcının memnuniyeti maksimum seviyede gözetilmiş olur. Tek merkezden verilen proje yönetimi, uygulama, denetim hizmeti ve de üretim desteğiyle markaya ait tüm argümanları kurumsal kimliği koruyarak belirli bir periyotta senkronize olarak tamamlanır.